factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Taglio di Po

Taglio di Po
All data from the card 15
Izen ofiziala
Taglio di Po
Posta kodea
45019
ISTAT kodea
029046
Herriburua
Taglio di Po
Koordenatuak
45°00′00″N 12°13′00″E / 45°N 12.2167°E
Azalera
78,68 km²
Altitudea
0 m
Mugakideak
Adria, Ariano nel Polesine, Loreo, Porto Tolle, Porto Viro eta Corbola
Biztanleria
7.914 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
101 bizt/km²
Telefono aurrizkia
0426
Hiri senidetuak
Omišalj
Katastro kodea
L026
Sailkapen sismikoa
4 (Oso txikia)
Matrikula
RO

Taglio di Po Italiako udalerri bat da. Rovigoko probintzian kokatuta dago, Veneto eskualdean. 7.914 biztanle ditu, 78,68 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Adria, Ariano nel Polesine, Loreo, Porto Tolle, Porto Viro eta Corbola.


Demografia

BiztanleriaUrtea200040006000800010.00012.00014.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 4.481 etxebizitza zeuden: 3.486 (% 77,8) okupatuta eta 995 (% 22,2) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 79,3 jabetzan zeuden, % 14 alokairuan eta % 6,7 beste titulu batekin.

4.481etxebizitza (2021)
3.486okupatuak
995hutsik (% 22,2)

Erabilera (2021)

3.486
995
Okupatuak (3.486)Hutsik edo ez-okupatuak (995)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

79,3
14
Jabetzan (79,3)Alokairuan (14)Beste titulu batekin (6,7)

2024an 3.564 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.112 (% 31,2) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,2 kide zeuden.

3.564etxegune (2024)
1.112pertsona bakarrekoak (% 31,2)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.112
2 kide1.222
3 kide751
4 kide380
5 kide edo gehiago99

In 49 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article