factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Adria

Adria

Key facts

biztanleria18.643
azalera113km²
honako hau daItaliako udalerri, Polis
estatu burujabeItalia
itsas mailaren gainetiko altuera4m
honako erakunde administratiboan dagoRovigoko probintzia
All data from the card 15
Izen ofiziala
Adria
Posta kodea
45011
ISTAT kodea
029001
Herriburua
Adria (en)
Koordenatuak
45°03′N 12°03′E / 45.05°N 12.05°E
Azalera
113,39 km²
Altitudea
4 m
Mugakideak
Cavarzere, Corbola, Gavello, Loreo, Papozze, San Martino di Venezze, Taglio di Po, Villadose, Villanova Marchesana, Ceregnano eta Pettorazza Grimani
Biztanleria
18.643 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
164 bizt/km²
Telefono aurrizkia
0426
Hiri senidetuak
Ermont, Lampertheim, Kalisz, Chieri, Maldegem eta Rovinj
Katastro kodea
A059
Sailkapen sismikoa
4 (Oso txikia)
Matrikula
RO

Adria Italiako udalerri bat da. Rovigoko probintzian kokatuta dago, Veneto eskualdean. 18.643 biztanle ditu, 113,39 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Demografia

BiztanleriaUrtea0500010.00015.00020.00025.00030.00035.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 10.647 etxebizitza zeuden: 8.328 (% 78,2) okupatuta eta 2.319 (% 21,8) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 78,5 jabetzan zeuden, % 16,2 alokairuan eta % 5,3 beste titulu batekin.

10.647etxebizitza (2021)
8.328okupatuak
2.319hutsik (% 21,8)

Erabilera (2021)

8.328
2.319
Okupatuak (8.328)Hutsik edo ez-okupatuak (2.319)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

78,5
16,2
Jabetzan (78,5)Alokairuan (16,2)Beste titulu batekin (5,3)

2024an 8.620 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 3.047 (% 35,3) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,2 kide zeuden.

8.620etxegune (2024)
3.047pertsona bakarrekoak (% 35,3)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide3.047
2 kide2.751
3 kide1.658
4 kide886
5 kide edo gehiago278

Read next

In 67 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article