factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Porto Viro

Porto Viro

Key facts

biztanleria13.731
azalera134km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
hiriburuaPorto Viro
itsas mailaren gainetiko altuera2m
All data from the card 16
Izen ofiziala
Porto Viro
Jatorrizko izena
Porto Viro
Posta kodea
45014
ISTAT kodea
029052
Herriburua
Porto Viro
Koordenatuak
45°01′00″N 12°13′00″E / 45.0167°N 12.2167°E
Azalera
133,77 km²
Altitudea
2 m
Mugakideak
Porto Tolle, Rosolina, Loreo eta Taglio di Po
Biztanleria
13.731 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
103 bizt/km²
Telefono aurrizkia
0426
Hiri senidetuak
Mangalia eta Veranópolis
Katastro kodea
G926
Sailkapen sismikoa
4 (Oso txikia)
Matrikula
RO

Porto Viro Italiako udalerri bat da. Rovigoko probintzian kokatuta dago, Veneto eskualdean. 13.731 biztanle ditu, 133,77 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Porto Tolle, Rosolina, Loreo eta Taglio di Po.


Demografia

BiztanleriaUrtea6000900012.00015.00018.00021.00024.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 7.642 etxebizitza zeuden: 5.987 (% 78,3) okupatuta eta 1.655 (% 21,7) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 78,7 jabetzan zeuden, % 15,4 alokairuan eta % 5,9 beste titulu batekin.

7.642etxebizitza (2021)
5.987okupatuak
1.655hutsik (% 21,7)

Erabilera (2021)

5.987
1.655
Okupatuak (5.987)Hutsik edo ez-okupatuak (1.655)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

78,7
15,4
Jabetzan (78,7)Alokairuan (15,4)Beste titulu batekin (5,9)

2024an 6.169 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.972 (% 32) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,2 kide zeuden.

6.169etxegune (2024)
1.972pertsona bakarrekoak (% 32)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.972
2 kide2.020
3 kide1.320
4 kide679
5 kide edo gehiago178

Read next

In 50 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article