factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Rosolina

Rosolina

Key facts

biztanleria6.189
azalera74,69km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
hiriburuaRosolina
itsas mailaren gainetiko altuera1m
All data from the card 16
Izen ofiziala
Rosolina
Jatorrizko izena
Rosolina
Posta kodea
45010
ISTAT kodea
029040
Herriburua
Rosolina
Koordenatuak
45°04′00″N 12°14′00″E / 45.0667°N 12.2333°E
Azalera
74,69 km²
Altitudea
1 m
Mugakideak
Loreo, Porto Viro eta Chioggia
Biztanleria
6.189 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
83 bizt/km²
Telefono aurrizkia
0426
Hiri senidetuak
Taicang, Suzhou eta Mosbach
Katastro kodea
H573
Sailkapen sismikoa
4 (Oso txikia)
Matrikula
RO

Rosolina Italiako udalerri bat da. Rovigoko probintzian kokatuta dago, Veneto eskualdean. 6.189 biztanle ditu, 74,69 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Loreo, Porto Viro eta Chioggia.


Demografia

BiztanleriaUrtea2000300040005000600070001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 9.772 etxebizitza zeuden: 2.893 (% 29,6) okupatuta eta 6.879 (% 70,4) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 81,3 jabetzan zeuden, % 11,5 alokairuan eta % 7,2 beste titulu batekin.

9.772etxebizitza (2021)
2.893okupatuak
6.879hutsik (% 70,4)

Erabilera (2021)

2.893
6.879
Okupatuak (2.893)Hutsik edo ez-okupatuak (6.879)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

81,3
11,5
Jabetzan (81,3)Alokairuan (11,5)Beste titulu batekin (7,2)

2024an 2.985 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.228 (% 41,1) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,1 kide zeuden.

2.985etxegune (2024)
1.228pertsona bakarrekoak (% 41,1)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.228
2 kide851
3 kide533
4 kide288
5 kide edo gehiago85

Read next

In 51 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article