factograf
EU
Sign in

Nescus

Nescus

Key facts

biztanleria59
azalera3km²
honako hau daFrantziako udalerri
estatu burujabeFrantzia
itsas mailaren gainetiko altuera415m
All data from the card 8
Izen ofiziala
Nescus
Posta kodea
09240
Koordenatuak
42°59′32″N 1°25′55″E / 42.9922°N 1.4319°E
Azalera
3 km²
Altitudea
415 m, 680 m eta 480 m
Mugakideak
Alzen, La Bastide-de-Sérou eta Larbont
Biztanleria
59 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
20 bizt/km²

Nescus (frantsesez eta ofizialki: Nescus) Okzitaniako udalerri bat da. Administratiboki Frantziako Ariège departamenduan dago, Okzitania eskualdean. Azken erroldaren arabera 59 biztanle zituen 3 km²-ko azaleran.

Geografia

Herri batzuen distantzia eta kokapen erlatiboa
Herri batzuen distantzia eta kokapen erlatiboa

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Alzen, La Bastide-de-Sérou eta Larbont.


Diagrama honek gertuen dauden herriak erakusten ditu.

Nescus
Montagagne (2,6 km)
Larbont (2,9 km)
Alzen (3,3 km)
Suzan (3,6 km)
Montels (3,6 km)

Klima

CNRSk 2010ean egindako Joly ikerketaren arabera, udalerriak klima ozeaniko aldatua du<ref name="Joly">{{erreferentzia | izena1 = Daniel | abizena1 = Joly | izena2 = Thierry | abizena2 = Brossard | izena3 = Hervé | abizena3 = Cardot | izena4 = Jean | abizena4 = Cavailhes | izena5 = Mohamed | abizena5 = Hilal | izena6 = Pierre | abizena6 = Wavresky | izenburua = Les types de climats en France, une construction spatiale | aldizkaria = Cybergéo: revue européenne de géographie | zenbakia = 501 | data = 2010-06-18 | doi = 10.4000/cybergeo.23155 | hizkuntza = fr }}</ref>. Köppen-Geiger sailkapenaren arabera, Cfb motakoa da: klima epela, uda freskoa, sasoi lehorrik gabe<ref name="Dubreuil2022">{{erreferentzia | izena1 = Vincent | abizena1 = Dubreuil | izenburua = Le changement climatique en France illustré par la classification de Köppen | aldizkaria = La Météorologie | zenbakia = 116 | data = 2022-02 | doi = 10.37053/lameteorologie-2022-0012 | hizkuntza = fr }}</ref>. Météo-Franceren 2020ko tipologiaren arabera, udalerria mendiko klima du, eta Pirinio zentraletako klima-eskualdean kokatuta dago (ezaugarri nagusiak: urteko prezipitazioa 1000-1200 mm artekoa)<ref name="MFTipologia">{{erreferentzia | izenburua = Le climat en France hexagonale et Corse | url = https://meteofrance.com/comprendre-climat/france/le-climat-en-france-metropolitaine | webgunea = meteofrance.com | hizkuntza = fr }}</ref>. RE2020 araudiaren arabera, eraikuntza berrietarako, udalerria H2c zonan dago<ref name="RE2020">{{erreferentzia | izenburua = Réglementation environnementale RE2020 | url = https://www.ecologie.gouv.fr/politiques-publiques/reglementation-environnementale-re2020 | webgunea = ecologie.gouv.fr | data = 2020-11-18 | hizkuntza = fr }}</ref>.

1971-2000 aldiko batez besteko urteko tenperatura 11,7 °C-koa da, 5 °C-ko anplitude termikoarekin. Urteko batez besteko prezipitazio-metaketa 1043 mm-koa da, urtarrilean 10,2 euri-egun eta uztailean 7,3 egun izanik<ref name="Joly" />. 1991-2020 aldirako, hurbilen dagoen Météo-France estazioa Cos_(Ariège) udalerrian dago, 11,1 km-ra, eta bertan neurtutako batez besteko urteko tenperatura 12,4 °C-koa da eta prezipitazio-metaketa 1004 mm-koa delarik<ref name="FICHECLIM09099001">{{erreferentzia | izenburua = Station Météo-France « Cos », fiche climatologique | url = https://object.files.data.gouv.fr/meteofrance/data/synchro_ftp/REF_STATION/FICHECLIM_09099001.pdf | webgunea = data.gouv.fr | hizkuntza = fr }}</ref>. Estazio horretan erregistratutako tenperatura maximoa 39,8 °C-koa da, 2025ko abuztuaren 11an lortua; tenperatura minimoa, berriz, -14,7 °C-koa da, 2012ko otsailaren 9an lortua<ref group="oh">Estazioko erregistroak 2003ko urriaren 1an eta 2026ko irailaren 20an artekoak dira.</ref><ref name="FICHECLIM09099001" />.

Météo-Franceren SIM analisiaren arabera, udalerriari dagokion sare-puntuan 1991–2020 aldiko urteko batez besteko tenperatura 11,0 °C-koa da.<ref group="oh" name="MF-SIM-sareta">Météo-Franceren SIM (Safran-Isba) analisiak Frantzia metropolitarra 8 km-ko sareta batean hartzen du. Hemengo balioak udalerriaren erditik 2,3 km-ra dagoen sare-puntukoak dira, ez estazio jakin batekoak. Serie hauek ez daude homogeneizatuta: estazio-sarearen aldaketek joera luzeetan eragina izan dezakete.</ref> Hilabeterik beroena abuztua da (18,8 °C) eta hotzena urtarrila (3,9 °C). Urteko prezipitazioa 1077 mm-koa da; hilabeterik euritsuena maiatza da (116 mm) eta lehorrena uztaila (68 mm).<ref name="MF-SIM">{{erreferentzia | izenburua = Données changement climatique - SIM quotidienne | url = https://www.data.gouv.fr/datasets/donnees-changement-climatique-sim-quotidienne | argitaletxea = Météo-France | webgunea = data.gouv.fr | hizkuntza = fr }}</ref>

1959–2025 aldian, urteko batez besteko tenperaturak hamarkadako 0,19 °C-ko gorako joera izan du. Azken hamar urteak (2016–2025) 1961–1990 aldiko batez bestekoa (10,5 °C) baino 1,0 °C beroagoak izan dira. Seriako bost urte beroenetatik hiru 2000tik aurrerakoak dira (2022, 2024 eta 2025). Urterik beroena 2022 izan zen (12,6 °C) eta hotzena 1972 (9,6 °C).<ref name="MF-SIM" />

    Datu klimatikoak (Nescus)    
 Hila   Urt   Ots   Mar   Api   Mai   Eka   Uzt   Abu   Ira   Urr   Aza   Abe   Urtekoa 
Batez besteko tenperatura (ºC) 3.9 4.6 7.6 9.7 13.3 16.8 18.7 18.8 15.3 11.8 7.0 4.5 11.0
Pilatutako prezipitazioa (mm) 93 78 80 113 116 90 68 73 78 88 111 89 1077
Iturria: Météo-France, SIM: 1991–2020 normalak, udalerriari dagokion sare-puntua
Berotze-marrak, 1959–2025
Marra bakoitza urte bat da; kolorea, urteko batez besteko tenperatura 1961–1990 aldiko batez bestekoarekiko (10,5 °C).
1959: 11,0 °C (+0,49 °C)1960: 10,4 °C (−0,10 °C)1961: 11,5 °C (+1,00 °C)1962: 10,3 °C (−0,23 °C)1963: 9,6 °C (−0,93 °C)1964: 10,6 °C (+0,02 °C)1965: 10,1 °C (−0,43 °C)1966: 10,7 °C (+0,16 °C)1967: 10,5 °C (−0,03 °C)1968: 10,6 °C (+0,08 °C)1969: 10,0 °C (−0,50 °C)1970: 10,5 °C (−0,06 °C)1971: 10,2 °C (−0,33 °C)1972: 9,6 °C (−0,95 °C)1973: 10,0 °C (−0,52 °C)1974: 10,1 °C (−0,46 °C)1975: 10,2 °C (−0,31 °C)1976: 10,2 °C (−0,29 °C)1977: 10,3 °C (−0,27 °C)1978: 10,0 °C (−0,58 °C)1979: 10,3 °C (−0,28 °C)1980: 9,9 °C (−0,61 °C)1981: 10,8 °C (+0,30 °C)1982: 11,3 °C (+0,74 °C)1983: 11,3 °C (+0,73 °C)1984: 10,2 °C (−0,32 °C)1985: 10,4 °C (−0,09 °C)1986: 10,9 °C (+0,32 °C)1987: 11,1 °C (+0,61 °C)1988: 11,1 °C (+0,55 °C)1989: 12,1 °C (+1,53 °C)1990: 11,7 °C (+1,12 °C)1991: 10,5 °C (0,00 °C)1992: 10,8 °C (+0,31 °C)1993: 10,8 °C (+0,23 °C)1994: 11,6 °C (+1,11 °C)1995: 11,3 °C (+0,74 °C)1996: 10,7 °C (+0,13 °C)1997: 12,2 °C (+1,66 °C)1998: 10,9 °C (+0,36 °C)1999: 10,7 °C (+0,19 °C)2000: 11,2 °C (+0,66 °C)2001: 10,7 °C (+0,13 °C)2002: 11,0 °C (+0,49 °C)2003: 11,7 °C (+1,21 °C)2004: 10,8 °C (+0,25 °C)2005: 10,3 °C (−0,25 °C)2006: 11,6 °C (+1,10 °C)2007: 10,7 °C (+0,13 °C)2008: 10,5 °C (−0,01 °C)2009: 11,1 °C (+0,56 °C)2010: 9,9 °C (−0,59 °C)2011: 11,4 °C (+0,86 °C)2012: 10,7 °C (+0,12 °C)2013: 10,3 °C (−0,20 °C)2014: 11,5 °C (+0,93 °C)2015: 11,2 °C (+0,70 °C)2016: 10,9 °C (+0,41 °C)2017: 11,0 °C (+0,48 °C)2018: 11,3 °C (+0,73 °C)2019: 11,2 °C (+0,66 °C)2020: 11,7 °C (+1,13 °C)2021: 11,1 °C (+0,57 °C)2022: 12,6 °C (+2,04 °C)2023: 11,9 °C (+1,32 °C)2024: 11,9 °C (+1,34 °C)2025: 12,2 °C (+1,62 °C)
195919922025
hotzagoabatez bestekoaberoagoa
Hileko batez besteko tenperatura: lehen eta orain
urtarrila: 1961–1990, 3,8 °C · 1991–2020, 3,9 °C (+0,1)
otsaila: 1961–1990, 4,7 °C · 1991–2020, 4,6 °C (−0,1)
martxoa: 1961–1990, 6,4 °C · 1991–2020, 7,6 °C (+1,2)
apirila: 1961–1990, 8,8 °C · 1991–2020, 9,7 °C (+1,0)
maiatza: 1961–1990, 12,2 °C · 1991–2020, 13,3 °C (+1,1)
ekaina: 1961–1990, 15,7 °C · 1991–2020, 16,8 °C (+1,0)
uztaila: 1961–1990, 18,4 °C · 1991–2020, 18,7 °C (+0,3)
abuztua: 1961–1990, 18,0 °C · 1991–2020, 18,8 °C (+0,8)
iraila: 1961–1990, 15,7 °C · 1991–2020, 15,3 °C (−0,5)
urria: 1961–1990, 11,5 °C · 1991–2020, 11,8 °C (+0,3)
azaroa: 1961–1990, 6,8 °C · 1991–2020, 7,0 °C (+0,2)
abendua: 1961–1990, 4,2 °C · 1991–2020, 4,5 °C (+0,3)
UrtOtsMarApiMaiEkaUztAbuIraUrrAzaAbe
+0,1−0,1+1,2+1,0+1,1+1,0+0,3+0,8−0,5+0,3+0,2+0,3
1961–19901991–2020Behekoa: aldea (°C). Eskala: 0 / 20 °C.
Urteko tenperaturaren anomalia, 1959–2025
°C, 1961–1990 aldiko batez bestekoarekiko (10,5 °C)
+3 °C−3 °C
1959: +0,49 °C (11,0 °C)
1960: −0,10 °C (10,4 °C)
1961: +1,00 °C (11,5 °C)
1962: −0,23 °C (10,3 °C)
1963: −0,93 °C (9,6 °C)
1964: +0,02 °C (10,6 °C)
1965: −0,43 °C (10,1 °C)
1966: +0,16 °C (10,7 °C)
1967: −0,03 °C (10,5 °C)
1968: +0,08 °C (10,6 °C)
1969: −0,50 °C (10,0 °C)
1970: −0,06 °C (10,5 °C)
1971: −0,33 °C (10,2 °C)
1972: −0,95 °C (9,6 °C)
1973: −0,52 °C (10,0 °C)
1974: −0,46 °C (10,1 °C)
1975: −0,31 °C (10,2 °C)
1976: −0,29 °C (10,2 °C)
1977: −0,27 °C (10,3 °C)
1978: −0,58 °C (10,0 °C)
1979: −0,28 °C (10,3 °C)
1980: −0,61 °C (9,9 °C)
1981: +0,30 °C (10,8 °C)
1982: +0,74 °C (11,3 °C)
1983: +0,73 °C (11,3 °C)
1984: −0,32 °C (10,2 °C)
1985: −0,09 °C (10,4 °C)
1986: +0,32 °C (10,9 °C)
1987: +0,61 °C (11,1 °C)
1988: +0,55 °C (11,1 °C)
1989: +1,53 °C (12,1 °C)
1990: +1,12 °C (11,7 °C)
1991: 0,00 °C (10,5 °C)
1992: +0,31 °C (10,8 °C)
1993: +0,23 °C (10,8 °C)
1994: +1,11 °C (11,6 °C)
1995: +0,74 °C (11,3 °C)
1996: +0,13 °C (10,7 °C)
1997: +1,66 °C (12,2 °C)
1998: +0,36 °C (10,9 °C)
1999: +0,19 °C (10,7 °C)
2000: +0,66 °C (11,2 °C)
2001: +0,13 °C (10,7 °C)
2002: +0,49 °C (11,0 °C)
2003: +1,21 °C (11,7 °C)
2004: +0,25 °C (10,8 °C)
2005: −0,25 °C (10,3 °C)
2006: +1,10 °C (11,6 °C)
2007: +0,13 °C (10,7 °C)
2008: −0,01 °C (10,5 °C)
2009: +0,56 °C (11,1 °C)
2010: −0,59 °C (9,9 °C)
2011: +0,86 °C (11,4 °C)
2012: +0,12 °C (10,7 °C)
2013: −0,20 °C (10,3 °C)
2014: +0,93 °C (11,5 °C)
2015: +0,70 °C (11,2 °C)
2016: +0,41 °C (10,9 °C)
2017: +0,48 °C (11,0 °C)
2018: +0,73 °C (11,3 °C)
2019: +0,66 °C (11,2 °C)
2020: +1,13 °C (11,7 °C)
2021: +0,57 °C (11,1 °C)
2022: +2,04 °C (12,6 °C)
2023: +1,32 °C (11,9 °C)
2024: +1,34 °C (11,9 °C)
2025: +1,62 °C (12,2 °C)
195919922025
batez bestekoa baino beroagoahotzagoa

Demografia

Biztanleria

2007an Nescus udalerrian erroldatutako biztanleak 69 ziren. Familiak 36 ziren, horien artean 12 pertsona bakarrekoak ziren (4 bakarrik bizi ziren gizonak eta 8 bakarrik bizi ziren emakumeak), 8 seme-alabarik gabeko familiak ziren eta 16 seme-alabak dituzten bikoteak ziren.

Biztanleriak, denboran, ondorengo grafikoan ageri den bilakaera izan du:

BiztanleriaUrtea01002003004001750180018501900195020002050BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. 1962 eta 1999 artean kontatze bikoitz gabeko biztanleria; hortik aurrera, udalerriko biztanleria. Iturriak: Ldh/EHESS/Cassini 1999ra arte. 2006tik aurrera INSEEren datuak.

Urtea 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Hazkunde begetatiboa 0 −2 0 0 1 0 −1 2 −1 0 0 −1 0 2 0 0 −1 0
Jaiotzak 0 0 0 0 1 0 0 2 0 0 1 1 0 2 0 0 0 0
Heriotzak 0 2 0 0 0 0 1 0 1 0 1 2 0 0 0 0 1 0

Hazkunde begetatiboa
Hazkunde begetatiboa (pertsonak)Urtea−2−10122007201020132016201920222025NescusHazkunde begetatiboa
Honakoa hazkunde begetatiboa erakusten duen grafiko bat da, hau da, urte batean jaiotakoei hildakoak kentzearen emaitza. Datuak INSEE erakundeak eskaintzen ditu eta Wikimedia Commonsen daude eskuragarri. Aldaketaren bat egin behar bada, bertan egin beharko da.

Familiak eta etxeguneak

2023 erroldaren arabera, Nescus udalerrian 59 biztanle zeuden eta 39 elkarbizitza unitate<ref group="oh">INSEEren ménage kontzeptua (elkarbizitza-unitatea / etxegunea) etxebizitza berean bizi diren pertsonak dira, ahaidetuta egon edo ez. Famille kontzeptua (familia), aldiz, elkarbizitza-unitate BATEN BARRUAN dagoen bikote bat (seme-alabekin edo gabe) edo guraso bakar bat da. Kide bakarreko etxegune batek ez du familiarik: hortik dator udalerri bakoitzean elkarbizitza-unitate kopurua familia kopurua baino handiagoa izatea beti.</ref>, hau da, 1,51 lagun elkarbizitza unitate bakoitzeko (Metropolitar Frantzian 2,13). Horietatik 26 kide bakarrekoak ziren, 7 etxean seme-alabarik ez zuten bikoteek osatuak eta 7 seme-alabekin bizi ziren bikoteek. Datuok erroldaren laginketan oinarritzen direnez, udalerri honetako kopuruak biribilduta daude eta zehaztasun mugatukoak dira.<ref name="menages">{{erreferentzia|url=https://www.insee.fr/fr/statistiques/9006073?sommaire=9006187%7Cizenburua=Couples-Familles-Ménages en 2023|lana=Recensement de la population|argitaletxea=INSEE|hizkuntza=fr|urtea=2023}}</ref>

59biztanle
39elkarbizitza-unitate
1,51lagun elkarbizitza-unitateko
13familia
7Bikotea seme-alabekin
7Bikotea seme-alabarik gabe etxean
26Kide bakarrekoa
Laginketan oinarritutako datuak, biribilduta; ez dira ehunekotan adierazten.

Udalerrian 13 familia zeuden, eta horien artean etxean seme-alabarik ez zuten bikoteak ziren ugarienak (7). 7 familiek ez zuten 25 urtetik beherako seme-alabarik etxean.<ref name="menages" />

7
7
Bikotea seme-alabarik gabeBikotea seme-alabekin
Kopurua
Elkarbizitza-unitateak
Seme-alabekin bizi ziren bikoteak7
Etxean seme-alabarik ez zuten bikoteak7
Guraso bakarrekoak0
Kide bakarrekoak26
Bestelakoak0
Familiak
Seme-alabarik gabeko bikoteak7
Seme-alabadun bikoteak7
Guraso bakarrekoak0
25 urtez azpiko seme-alabarik ez etxean7
Seme-alaba bat7
Bi seme-alaba0
Hiru seme-alaba0
Lau seme-alaba edo gehiago0
Egoera zibila (15 urte edo gehiago)
Ezkonduta15
Izatezko bikotean9
PACS bidez lotuta2
Ezkongabea19
Alarguna6
Dibortziatuta1
Erreferentziazko pertsonaren lanbidea
Nekazariak7
Artisau, merkatari eta enpresa-buruak13
Goi-mailako langileak7
Erdi-mailako lanbideak0
Enplegatuak0
Eskulangileak7
Erretiratuak7
Bestelakoak0
Iturria: INSEE, RP2023. Laginketan oinarritutako datuak, biribilduta; ehunekorik ez da ematen udalerriaren tamaina dela eta.

Taula osoa: elkarbizitza-unitateak eta familiak, 2023

Etxebizitza

2023 erroldaren arabera, udalerrian 43 etxebizitza zeuden. Horietatik 34 egoitza nagusi ziren, 7 bigarren egoitza edo noizbehinkakoak eta 2 hutsik zeuden. Etxebizitza gehienak etxeak ziren (40), eta apartamentuak gutxi ziren (2). Egoitza nagusietatik 25 beren jabearen bizilekuak ziren, 8 alokairuan zeuden, 0 errenta moderatuko etxebizitza gisa alokatuta eta 2 doan lagata.<ref name="etxebizitzak">{{erreferentzia|url=https://www.insee.fr/fr/statistiques/8997194%7Cizenburua=Logement en 2023|lana=Recensement de la population|argitaletxea=INSEE|hizkuntza=fr|urtea=2023}}</ref>

43etxebizitza
34egoitza nagusi
40etxe
2apartamentu

Etxebizitza multzoa

34
7
Egoitza nagusia (34)Bigarren egoitza edo noizbehinkakoa (7)Hutsik (2)

Etxe mota

40
Etxea (40)Apartamentua (2)

Jabetza egoera

25
8
Jabeak (25)Alokairuan (8)Doan lagata (2)

Eraikuntza garaia

1919 aurretik15
1919-19451
1946-19704
1971-19907
1991-20054
2006-20204

Egoitza nagusien artean gehienek 5 gela edo gehiago zituzten (16). 24 etxebizitzatan berogailu mota "bestelakoa" erabiltzen zen, INSEEk gehiago zehazten ez duena. 27 egoitza nagusik beren aparkalekua zuten: 21 etxebizitzatan auto bakarra zegoen eta 11tan bi edo gehiago.<ref name="etxebizitzak" />

Gela kopurua

1 gela0
2 gela1
3 gela5
4 gela13
5 gela edo gehiago16

Berogailu mota

3
6
24
Gas sarea (1)Fuel-olioa (3)Elektrizitatea (6)Gas botila (1)Bestelakoak (24)

Aparkalekua eta ibilgailuak

27aparkalekua
21ibilgailu 1
11ibilgailu 2+
Kopurua
Etxebizitza multzoa
Egoitza nagusia34
Bigarren egoitza edo noizbehinkakoa7
Hutsik2
Etxe mota
Etxeak40
Apartamentuak2
Gela kopurua (egoitza nagusiak)
1 gela0
2 gela1
3 gela5
4 gela13
5 gela edo gehiago16
Eraikuntza garaia (egoitza nagusiak)
1919 aurretik15
1919-19451
1946-19704
1971-19907
1991-20054
2006-20204
Jabetza egoera (egoitza nagusiak)
Jabeak25
Alokairuan8
HLM0
Doan lagata2
Berogailu mota (egoitza nagusiak)
Gas sarea1
Fuel-olioa3
Elektrizitatea6
Gas botila1
Bestelakoak24
Aparkalekua eta ibilgailuak (egoitza nagusiak)
Aparkalekua27
Ibilgailu bat21
Bi ibilgailu edo gehiago11
Iturria: INSEE, RP2023. Laginketan oinarritutako datuak, biribilduta; ehunekorik ez da ematen udalerriaren tamaina dela eta.

Taula osoa: etxebizitzak, 2023

Ekonomia

Enplegua

2023 urtean 15-64 urteko 34 biztanleetatik 31 aktibo ziren (% 91,2), horietako 30 lanean (% 88,2) eta 2 langabezian (aktiboen % 6,5).

3415-64 urteko biztanle
% 91,2aktibo
% 88,2lanean
% 6,5langabezia-tasa

3 ez-aktibotik 1 ikasle edo ordaindu gabeko praktiketan ari ziren (% 33,3), 1 erretiraturik zeuden (% 33,3) eta 1 bestelako ez-aktibo ziren (% 33,3).

Ez-aktiboak

% 33
% 33
% 33
Ikasle edo praktikanErretiratuakBestelakoak

Udalerrian 6 enplegu zeuden 2023 urtean. Udalerriko biztanle landunak 30 ziren; beraz, udalerria langile-erakarlea da.<ref group="oh">Atal hau lantokiaren arabera neurtzen da, ez bizilekuaren arabera: udalerriko enplegu kopuruak eta bertako biztanle langileen kopuruak ez datoz bat.</ref>

6enplegu udalerrian
% 16,7soldatapeko
% 83,3ez-soldatapeko

2007an lan egiteko adina zuten pertsonak 45 ziren, horien artean 34 aktiboak ziren eta 11 inaktiboak ziren. 34 pertsona aktiboetatik 31 lanean zeuden (15 gizon eta 16 emakume) eta 3 langabezian zeuden (1 gizon eta 2 emakume). 11 pertsona inaktiboetatik 4 erretiraturik zeuden, 4 ikasten zeuden eta 3 "bestelako inaktibo" gisa sailkaturik zeuden.

Ekonomia jarduerak

2000. urtean Nescus udalerrian 5 nekazaritza-ustiategi zeuden.

Kanpo estekak

  • (Frantsesez)Résumé statistique INSEEren udalerriko estatistiken laburpena.
  • (Frantsesez)Évolution et structure de la population INSEEren udalerriko datuen fitxa.
  • (Frantsesez)France par comune Frantziako udalerri guztietako datu zehatzak mapa baten bitartez eskuragarri.

Read next

In 35 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article