factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Frascati

Frascati

Key facts

biztanleria22.794
azalera22,48km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
hiriburuaFrascati
itsas mailaren gainetiko altuera320m
All data from the card 15
Izen ofiziala
Frascati
Posta kodea
00044
ISTAT kodea
058039
Herriburua
Frascati
Koordenatuak
41°49′00″N 12°41′00″E / 41.8167°N 12.6833°E
Azalera
22,48 km²
Altitudea
320 m
Mugakideak
Monte Porzio Catone, Erroma, Grottaferrata eta Monte Compatri
Biztanleria
22.794 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
1.014 bizt/km²
Telefono aurrizkia
06
Hiri senidetuak
Bad Godesberg, Saint-Cloud, Kortrijk eta Windsor and Maidenhead (en)
Katastro kodea
D773
Sailkapen sismikoa
2B
Matrikula
ROMA

Frascati Italiako udalerri bat da. Erromako probintzian kokatuta dago, Lazio eskualdean. 22.794 biztanle ditu, 22,48 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Monte Porzio Catone, Erroma, Grottaferrata eta Monte Compatri.


Demografia

BiztanleriaUrtea30006000900012.00015.00018.00021.00024.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 11.032 etxebizitza zeuden: 9.467 (% 85,8) okupatuta eta 1.565 (% 14,2) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 76,9 jabetzan zeuden, % 17 alokairuan eta % 6,2 beste titulu batekin.

11.032etxebizitza (2021)
9.467okupatuak
1.565hutsik (% 14,2)

Erabilera (2021)

9.467
1.565
Okupatuak (9.467)Hutsik edo ez-okupatuak (1.565)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

76,9
17
Jabetzan (76,9)Alokairuan (17)Beste titulu batekin (6,2)

2024an 9.900 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 3.462 (% 35) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,3 kide zeuden.

9.900etxegune (2024)
3.462pertsona bakarrekoak (% 35)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide3.462
2 kide2.677
3 kide1.915
4 kide1.373
5 kide edo gehiago473

Read next

In 73 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article