factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Carate Brianza

Carate Brianza

Key facts

biztanleria17.817
azalera9,92km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
hiriburuaCarate Brianza
itsas mailaren gainetiko altuera250m
All data from the card 15
Izen ofiziala
Carate Brianza
Jatorrizko izena
Carate Brianza
Posta kodea
20841 eta 20048
ISTAT kodea
108015
Herriburua
Carate Brianza
Koordenatuak
45°41′00″N 9°14′00″E / 45.6833°N 9.2333°E
Azalera
9,92 km²
Altitudea
250 m
Mugakideak
Albiate, Besana in Brianza, Briosco, Giussano, Seregno, Triuggio eta Verano Brianza
Biztanleria
17.817 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
1.796 bizt/km²
Telefono aurrizkia
0362
Katastro kodea
B729
Sailkapen sismikoa
3 (Txikia)
Matrikula
MB

Carate Brianza Italiako udalerri bat da. Monta eta Brianzako probintzian kokatuta dago, Lombardia eskualdean. 17.817 biztanle ditu, 9,92 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Albiate, Besana in Brianza, Briosco, Giussano, Seregno, Triuggio eta Verano Brianza.


Demografia

BiztanleriaUrtea30006000900012.00015.00018.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 8.942 etxebizitza zeuden: 7.533 (% 84,2) okupatuta eta 1.409 (% 15,8) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 81,7 jabetzan zeuden, % 13,4 alokairuan eta % 4,9 beste titulu batekin.

8.942etxebizitza (2021)
7.533okupatuak
1.409hutsik (% 15,8)

Erabilera (2021)

7.533
1.409
Okupatuak (7.533)Hutsik edo ez-okupatuak (1.409)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

81,7
13,4
Jabetzan (81,7)Alokairuan (13,4)Beste titulu batekin (4,9)

2024an 7.895 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 2.643 (% 33,5) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,3 kide zeuden.

7.895etxegune (2024)
2.643pertsona bakarrekoak (% 33,5)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide2.643
2 kide2.397
3 kide1.462
4 kide1.053
5 kide edo gehiago340

Read next

In 50 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article