factograf
NL

gemeente in Henegouwen (Wallonië), België

Sivry-Rance

Sivry-Rance

Key facts

inwonertal4.828
oppervlakte72,97km²
is eengemeente in België
landBelgië
hoofdplaatsSivry
bestuurshoofdJean-François Gatelier
All data from the card 18
Gewest
Wallonië
Provincie
Henegouwen
Arrondissement
Thuin
Oppervlakte– Onbebouwd– Woongebied– Andere
73,56 km² (2023)92,1%3,05%4,85%
Coördinaten
50° 10' NB, 4° 11' OL
Inwoners– Mannen– Vrouwen– Bevolkings­dichtheid
4.828 (01/01/2026) 49,63% 50,37% 65,63 inw./km²
Leeftijdsopbouw– 0-17 jaar– 18-64 jaar– 65 jaar en ouder
(01/01/2026)19,59%57,75%22,66%
Burgemeester
Jean-François Gatelier (MIL)
Bestuur
MIL
ZetelsMILACE
15105
Gemiddeld inkomen
20.913 euro/inw. (2023)
Werkloosheids­graad
9,96% (jan. 2019)
Postcode64706470647064706470
DeelgemeenteGrandrieuMontbliartRanceSautinSivry
Zonenummer
060
NIS-code
56088
Politiezone
Botte du Hainaut
Hulpverlenings­zone
Henegouwen-Oost
Website
www.sivry-rance.be

Sivry-Rance is een gemeente in de Belgische provincie Henegouwen. De gemeente telt ruim 4500 inwoners.

Kernen

Deelgemeenten

# Naam Opp.
(km²)
Inwoners
(2025)
Inwoners
per km²
NIS-code
1 Sivry 23,69 1.623 69 56088A
2 Grandrieu 14,94 624 42 56088B
3 Sautin 10,21 541 53 56088C
4 Rance 19,52 1.764 90 56088D
5 Montbliart 5,20 310 60 56088E

Demografische ontwikkeling

Alle historische gegevens hebben betrekking op de huidige gemeente, inclusief deelgemeenten, zoals ontstaan na de fusie van 1 januari 1977.

  • Bronnen:NIS, Opm:1831 tot en met 1981=volkstellingen; 1990 en later= inwonertal op 1 januari
Inwoners van jaar tot jaar op 1 januari
1992 tot heden
jaar Aantal Evolutie: 1992=index 100
1992 4.493 100,0
1993 4.561 101,5
1994 4.549 101,2
1995 4.558 101,4
1996 4.576 101,8
1997 4.541 101,1
1998 4.549 101,2
1999 4.522 100,6
2000 4.506 100,3
2001 4.494 100,0
2002 4.529 100,8
2003 4.542 101,1
2004 4.590 102,2
2005 4.607 102,5
2006 4.597 102,3
2007 4.673 104,0
2008 4.703 104,7
2009 4.725 105,2
2010 4.746 105,6
2011 4.872 108,4
2012 4.912 109,3
2013 4.880 108,6
2014 4.879 108,6
2015 4.840 107,7
2016 4.848 107,9
2017 4.850 107,9
2018 4.833 107,6
2019 4.798 106,8
2020 4.794 106,7
2021 4.798 106,8
2022 4.850 107,9
2023 4.858 108,1
2024 4.871 108,4
2025 4.862 108,2
2026 4.828 107,5

Politiek

Resultaten gemeenteraadsverkiezingen sinds 1976

Partij 10-10-1976 10-10-1982 9-10-1988 9-10-1994 8-10-2000 8-10-2006 14-10-2012 14-10-2018 13-10-2024
Stemmen / Zetels % 15 % 15 % 15 % 15 % 15 % 15 % 15 % 15 % 15
PS - - - - 12,5 1 - - - -
ECOLO - - - - - - 7,34 0 - -
PRL1 / CLEA / CLESB / SIRA2 / ACE3 - - - 22,421 3 48,1A 9 47,0B 7 25,892 4 35,453 5 33,743 5
ESSOR / CLEA / CLESB - 47,041 7 42,321 7 31,041 5 - - -
UDC1 / UC2 71,761 12 52,961 8 48,61 8 46,532 7 - - - - -
Batir 12,24 1 - - - - - - - -
LNC 16,0 2 - - - - - - - -
GERER - - 9,08 0 - - - - - -
RURAL - - - - 17,83 2 - - - -
VOUS - - - - 21,58 3 - - - -
MIL - - - - - 53,0 8 66,76 11 59,21 10 61,45 10
Ensemble1/ EC2 - - - - - - - 3,391 0 4,812 0
PP - - - - - - - 1,95 0 -
Totaal stemmen 2824 2982 3236 3194 3251 3410 3556 3499 3423
Opkomst % 100 96,99 95,81 96,96 94,93 93,73 90,80
Blanco en ongeldig % 2,2 1,98 6,03 3,79 5,48 4,16 3,88 4,86 7,01

Read next

In 33 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article