factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Zanica

Zanica

Key facts

biztanleria8.686
azalera14,66km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
hiriburuaZanica
itsas mailaren gainetiko altuera210m
All data from the card 14
Izen ofiziala
Zanica
Posta kodea
24050
ISTAT kodea
016245
Herriburua
Zanica
Koordenatuak
45°38′22″N 9°41′03″E / 45.6394°N 9.6842°E
Azalera
14,66 km²
Altitudea
210 m
Mugakideak
Azzano San Paolo, Cavernago, Comun Nuovo, Orio al Serio, Stezzano, Urgnano eta Grassobbio
Biztanleria
8.686 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
592 bizt/km²
Telefono aurrizkia
035
Katastro kodea
M147
Sailkapen sismikoa
3 (Txikia)
Matrikula
BG

Zanica Italiako udalerri bat da. Bergamoko probintzian kokatuta dago, Lombardia eskualdean. 8.686 biztanle ditu, 14,66 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Azzano San Paolo, Cavernago, Comun Nuovo, Orio al Serio, Stezzano, Urgnano eta Grassobbio.


Demografia

BiztanleriaUrtea1000200030004000500060007000800090001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 4.098 etxebizitza zeuden: 3.647 (% 89) okupatuta eta 451 (% 11) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 86,8 jabetzan zeuden, % 9,2 alokairuan eta % 4 beste titulu batekin.

4.098etxebizitza (2021)
3.647okupatuak
451hutsik (% 11)

Erabilera (2021)

3.647
451
Okupatuak (3.647)Hutsik edo ez-okupatuak (451)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

86,8
9,2
Jabetzan (86,8)Alokairuan (9,2)Beste titulu batekin (4)

2024an 3.748 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.204 (% 32,1) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,3 kide zeuden.

3.748etxegune (2024)
1.204pertsona bakarrekoak (% 32,1)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.204
2 kide1.064
3 kide764
4 kide553
5 kide edo gehiago163

Read next

In 47 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article