factograf
EU
Sign in

Thoix

Thoix
All data from the card 8
Izen ofiziala
Thoix
Posta kodea
80160
Koordenatuak
49°42′23″N 2°04′08″E / 49.7064°N 2.0689°E
Azalera
11,12 km²
Altitudea
82 m, 188 m eta 144 m
Mugakideak
Beaudéduit, Dargies, Lavacquerie, Offoy, Sommereux, Belleuse, Courcelles-sous-Thoix eta Sentelie
Biztanleria
147 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
13 bizt/km²

Thoix Frantziako udalerria da, Somme departamenduan dagoena, Frantzia Garaia eskualdean. Azken erroldaren arabera 147 biztanle zituen 11,1 km²-ko azaleran.

Geografia

Herri batzuen distantzia eta kokapen erlatiboa
Herri batzuen distantzia eta kokapen erlatiboa

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Beaudéduit, Dargies, Lavacquerie, Offoy, Sommereux, Belleuse, Courcelles-sous-Thoix eta Sentelie.


Diagrama honek gertuen dauden herriak erakusten ditu.

Thoix
Offoy (2,5 km)
Beaudéduit (3,2 km)
Lavacquerie (3,2 km)
Brassy (3,3 km)
Belleuse (3,4 km)
Sentelie (3,9 km)

Klima

CNRSk 2010ean egindako Joly ikerketaren arabera, udalerriak Erdialdeko eta Iparraldeko lautaden klima ozeaniko degradatua du<ref name="Joly">{{erreferentzia | izena1 = Daniel | abizena1 = Joly | izena2 = Thierry | abizena2 = Brossard | izena3 = Hervé | abizena3 = Cardot | izena4 = Jean | abizena4 = Cavailhes | izena5 = Mohamed | abizena5 = Hilal | izena6 = Pierre | abizena6 = Wavresky | izenburua = Les types de climats en France, une construction spatiale | aldizkaria = Cybergéo: revue européenne de géographie | zenbakia = 501 | data = 2010-06-18 | doi = 10.4000/cybergeo.23155 | hizkuntza = fr }}</ref>. Köppen-Geiger sailkapenaren arabera, Cfb motakoa da: klima epela, uda freskoa, sasoi lehorrik gabe<ref name="Dubreuil2022">{{erreferentzia | izena1 = Vincent | abizena1 = Dubreuil | izenburua = Le changement climatique en France illustré par la classification de Köppen | aldizkaria = La Météorologie | zenbakia = 116 | data = 2022-02 | doi = 10.37053/lameteorologie-2022-0012 | hizkuntza = fr }}</ref>. Météo-Franceren 2020ko tipologiaren arabera, udalerria klima ozeanikoa du, eta Parisko arroaren ipar-ekialdeako klima-eskualdean kokatuta dago (ezaugarri nagusiak: eguzkialdi eskasa; urteko prezipitazio erregular eta ertainak; negu hotza (3 °C))<ref name="MFTipologia">{{erreferentzia | izenburua = Le climat en France hexagonale et Corse | url = https://meteofrance.com/comprendre-climat/france/le-climat-en-france-metropolitaine | webgunea = meteofrance.com | hizkuntza = fr }}</ref>. RE2020 araudiaren arabera, eraikuntza berrietarako, udalerria H1a zonan dago<ref name="RE2020">{{erreferentzia | izenburua = Réglementation environnementale RE2020 | url = https://www.ecologie.gouv.fr/politiques-publiques/reglementation-environnementale-re2020 | webgunea = ecologie.gouv.fr | data = 2020-11-18 | hizkuntza = fr }}</ref>.

1971-2000 aldiko batez besteko urteko tenperatura 10,2 °C-koa da, 14,1 °C-ko anplitude termikoarekin. Urteko batez besteko prezipitazio-metaketa 772 mm-koa da, urtarrilean 12,1 euri-egun eta uztailean 8,4 egun izanik<ref name="Joly" />. 1991-2020 aldirako, hurbilen dagoen Météo-France estazioa Saint-Arnoult_(Oise) udalerrian dago, 22 km-ra, eta bertan neurtutako batez besteko urteko tenperatura 10,4 °C-koa da eta prezipitazio-metaketa 797,2 mm-koa delarik<ref name="FICHECLIM60566001">{{erreferentzia | izenburua = Station Météo-France « Saint-Arnoult », fiche climatologique | url = https://object.files.data.gouv.fr/meteofrance/data/synchro_ftp/REF_STATION/FICHECLIM_60566001.pdf | webgunea = data.gouv.fr | hizkuntza = fr }}</ref>. Estazio horretan erregistratutako tenperatura maximoa 40,6 °C-koa da, 2019ko uztailaren 25an lortua; tenperatura minimoa, berriz, -13 °C-koa da, 2013ko urtarrilaren 18an lortua<ref group="oh">Estazioko erregistroak 2001ko urtarrilaren 1an eta 2026ko irailaren 20an artekoak dira.</ref><ref name="FICHECLIM60566001" />.

Météo-Franceren SIM analisiaren arabera, udalerriari dagokion sare-puntuan 1991–2020 aldiko urteko batez besteko tenperatura 10,0 °C-koa da.<ref group="oh" name="MF-SIM-sareta">Météo-Franceren SIM (Safran-Isba) analisiak Frantzia metropolitarra 8 km-ko sareta batean hartzen du. Hemengo balioak udalerriaren erditik 1,8 km-ra dagoen sare-puntukoak dira, ez estazio jakin batekoak. Serie hauek ez daude homogeneizatuta: estazio-sarearen aldaketek joera luzeetan eragina izan dezakete.</ref> Hilabeterik beroena uztaila da (17,6 °C) eta hotzena urtarrila (3,3 °C). Urteko prezipitazioa 785 mm-koa da; hilabeterik euritsuena abendua da (91 mm) eta lehorrena apirila (47 mm).<ref name="MF-SIM">{{erreferentzia | izenburua = Données changement climatique - SIM quotidienne | url = https://www.data.gouv.fr/datasets/donnees-changement-climatique-sim-quotidienne | argitaletxea = Météo-France | webgunea = data.gouv.fr | hizkuntza = fr }}</ref>

1959–2025 aldian, urteko batez besteko tenperaturak hamarkadako 0,34 °C-ko gorako joera izan du. Azken hamar urteak (2016–2025) 1961–1990 aldiko batez bestekoa (8,9 °C) baino 2,0 °C beroagoak izan dira. Seriako bost urte beroenak 2000tik aurrerakoak dira: 2020, 2022, 2023, 2024 eta 2025. Urterik beroena 2020 izan zen (11,4 °C) eta hotzena 1963 (7,7 °C).<ref name="MF-SIM" />

    Datu klimatikoak (Thoix)    
 Hila   Urt   Ots   Mar   Api   Mai   Eka   Uzt   Abu   Ira   Urr   Aza   Abe   Urtekoa 
Batez besteko tenperatura (ºC) 3.3 3.7 6.3 9.1 12.5 15.4 17.6 17.4 14.2 10.5 6.6 3.8 10.0
Pilatutako prezipitazioa (mm) 66 57 57 47 64 63 65 71 58 70 75 91 785
Iturria: Météo-France, SIM: 1991–2020 normalak, udalerriari dagokion sare-puntua
Berotze-marrak, 1959–2025
Marra bakoitza urte bat da; kolorea, urteko batez besteko tenperatura 1961–1990 aldiko batez bestekoarekiko (8,9 °C).
1959: 10,2 °C (+1,32 °C)1960: 9,4 °C (+0,55 °C)1961: 10,0 °C (+1,10 °C)1962: 8,3 °C (−0,62 °C)1963: 7,7 °C (−1,17 °C)1964: 8,9 °C (+0,01 °C)1965: 8,3 °C (−0,55 °C)1966: 9,2 °C (+0,35 °C)1967: 9,1 °C (+0,18 °C)1968: 8,4 °C (−0,48 °C)1969: 8,8 °C (−0,07 °C)1970: 9,0 °C (+0,11 °C)1971: 9,0 °C (+0,12 °C)1972: 8,4 °C (−0,47 °C)1973: 8,9 °C (+0,06 °C)1974: 9,3 °C (+0,39 °C)1975: 9,1 °C (+0,21 °C)1976: 9,7 °C (+0,86 °C)1977: 8,9 °C (0,00 °C)1978: 8,4 °C (−0,51 °C)1979: 8,2 °C (−0,63 °C)1980: 8,5 °C (−0,40 °C)1981: 8,8 °C (−0,12 °C)1982: 9,2 °C (+0,32 °C)1983: 9,2 °C (+0,34 °C)1984: 8,9 °C (−0,01 °C)1985: 7,8 °C (−1,05 °C)1986: 8,3 °C (−0,58 °C)1987: 8,3 °C (−0,57 °C)1988: 9,7 °C (+0,78 °C)1989: 10,0 °C (+1,17 °C)1990: 10,2 °C (+1,36 °C)1991: 8,9 °C (−0,02 °C)1992: 9,6 °C (+0,76 °C)1993: 9,3 °C (+0,42 °C)1994: 10,4 °C (+1,48 °C)1995: 10,2 °C (+1,31 °C)1996: 8,4 °C (−0,43 °C)1997: 10,0 °C (+1,13 °C)1998: 9,8 °C (+0,95 °C)1999: 10,4 °C (+1,54 °C)2000: 10,3 °C (+1,43 °C)2001: 10,0 °C (+1,09 °C)2002: 10,4 °C (+1,54 °C)2003: 10,2 °C (+1,33 °C)2004: 10,0 °C (+1,12 °C)2005: 10,1 °C (+1,20 °C)2006: 10,2 °C (+1,33 °C)2007: 10,2 °C (+1,35 °C)2008: 9,8 °C (+0,89 °C)2009: 9,8 °C (+0,94 °C)2010: 8,6 °C (−0,26 °C)2011: 10,5 °C (+1,64 °C)2012: 9,5 °C (+0,66 °C)2013: 9,3 °C (+0,42 °C)2014: 10,9 °C (+2,02 °C)2015: 10,4 °C (+1,57 °C)2016: 10,1 °C (+1,25 °C)2017: 10,7 °C (+1,79 °C)2018: 10,9 °C (+2,03 °C)2019: 10,8 °C (+1,95 °C)2020: 11,4 °C (+2,56 °C)2021: 10,0 °C (+1,16 °C)2022: 11,4 °C (+2,51 °C)2023: 11,4 °C (+2,55 °C)2024: 11,1 °C (+2,23 °C)2025: 11,0 °C (+2,12 °C)
195919922025
hotzagoabatez bestekoaberoagoa
Hileko batez besteko tenperatura: lehen eta orain
urtarrila: 1961–1990, 2,1 °C · 1991–2020, 3,3 °C (+1,2)
otsaila: 1961–1990, 2,6 °C · 1991–2020, 3,7 °C (+1,2)
martxoa: 1961–1990, 4,9 °C · 1991–2020, 6,3 °C (+1,4)
apirila: 1961–1990, 7,6 °C · 1991–2020, 9,1 °C (+1,4)
maiatza: 1961–1990, 11,4 °C · 1991–2020, 12,5 °C (+1,1)
ekaina: 1961–1990, 14,4 °C · 1991–2020, 15,4 °C (+1,1)
uztaila: 1961–1990, 16,2 °C · 1991–2020, 17,6 °C (+1,3)
abuztua: 1961–1990, 16,0 °C · 1991–2020, 17,4 °C (+1,4)
iraila: 1961–1990, 13,5 °C · 1991–2020, 14,2 °C (+0,8)
urria: 1961–1990, 9,8 °C · 1991–2020, 10,5 °C (+0,7)
azaroa: 1961–1990, 5,2 °C · 1991–2020, 6,6 °C (+1,4)
abendua: 1961–1990, 2,9 °C · 1991–2020, 3,8 °C (+1,0)
UrtOtsMarApiMaiEkaUztAbuIraUrrAzaAbe
+1,2+1,2+1,4+1,4+1,1+1,1+1,3+1,4+0,8+0,7+1,4+1,0
1961–19901991–2020Behekoa: aldea (°C). Eskala: 0 / 20 °C.
Urteko tenperaturaren anomalia, 1959–2025
°C, 1961–1990 aldiko batez bestekoarekiko (8,9 °C)
+3 °C−3 °C
1959: +1,32 °C (10,2 °C)
1960: +0,55 °C (9,4 °C)
1961: +1,10 °C (10,0 °C)
1962: −0,62 °C (8,3 °C)
1963: −1,17 °C (7,7 °C)
1964: +0,01 °C (8,9 °C)
1965: −0,55 °C (8,3 °C)
1966: +0,35 °C (9,2 °C)
1967: +0,18 °C (9,1 °C)
1968: −0,48 °C (8,4 °C)
1969: −0,07 °C (8,8 °C)
1970: +0,11 °C (9,0 °C)
1971: +0,12 °C (9,0 °C)
1972: −0,47 °C (8,4 °C)
1973: +0,06 °C (8,9 °C)
1974: +0,39 °C (9,3 °C)
1975: +0,21 °C (9,1 °C)
1976: +0,86 °C (9,7 °C)
1977: 0,00 °C (8,9 °C)
1978: −0,51 °C (8,4 °C)
1979: −0,63 °C (8,2 °C)
1980: −0,40 °C (8,5 °C)
1981: −0,12 °C (8,8 °C)
1982: +0,32 °C (9,2 °C)
1983: +0,34 °C (9,2 °C)
1984: −0,01 °C (8,9 °C)
1985: −1,05 °C (7,8 °C)
1986: −0,58 °C (8,3 °C)
1987: −0,57 °C (8,3 °C)
1988: +0,78 °C (9,7 °C)
1989: +1,17 °C (10,0 °C)
1990: +1,36 °C (10,2 °C)
1991: −0,02 °C (8,9 °C)
1992: +0,76 °C (9,6 °C)
1993: +0,42 °C (9,3 °C)
1994: +1,48 °C (10,4 °C)
1995: +1,31 °C (10,2 °C)
1996: −0,43 °C (8,4 °C)
1997: +1,13 °C (10,0 °C)
1998: +0,95 °C (9,8 °C)
1999: +1,54 °C (10,4 °C)
2000: +1,43 °C (10,3 °C)
2001: +1,09 °C (10,0 °C)
2002: +1,54 °C (10,4 °C)
2003: +1,33 °C (10,2 °C)
2004: +1,12 °C (10,0 °C)
2005: +1,20 °C (10,1 °C)
2006: +1,33 °C (10,2 °C)
2007: +1,35 °C (10,2 °C)
2008: +0,89 °C (9,8 °C)
2009: +0,94 °C (9,8 °C)
2010: −0,26 °C (8,6 °C)
2011: +1,64 °C (10,5 °C)
2012: +0,66 °C (9,5 °C)
2013: +0,42 °C (9,3 °C)
2014: +2,02 °C (10,9 °C)
2015: +1,57 °C (10,4 °C)
2016: +1,25 °C (10,1 °C)
2017: +1,79 °C (10,7 °C)
2018: +2,03 °C (10,9 °C)
2019: +1,95 °C (10,8 °C)
2020: +2,56 °C (11,4 °C)
2021: +1,16 °C (10,0 °C)
2022: +2,51 °C (11,4 °C)
2023: +2,55 °C (11,4 °C)
2024: +2,23 °C (11,1 °C)
2025: +2,12 °C (11,0 °C)
195919922025
batez bestekoa baino beroagoahotzagoa

Demografia

Biztanleria

Biztanleriak, denboran, ondorengo grafikoan ageri den bilakaera izan du:

BiztanleriaUrtea1001502002503003504004501750180018501900195020002050BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. 1962 eta 1999 artean kontatze bikoitz gabeko biztanleria; hortik aurrera, udalerriko biztanleria. Iturriak: Ldh/EHESS/Cassini 1999ra arte. 2006tik aurrera INSEEren datuak.

Urtea 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Hazkunde begetatiboa 0 −2 −1 2 −2 0 −1 −2 −1 −1 −5 −1 1 0 3 −1 2 1
Jaiotzak 1 0 0 2 1 2 1 0 1 0 0 1 2 1 4 0 2 2
Heriotzak 1 2 1 0 3 2 2 2 2 1 5 2 1 1 1 1 0 1

Hazkunde begetatiboa
Hazkunde begetatiboa (pertsonak)Urtea−6−4−20242007201020132016201920222025ThoixHazkunde begetatiboa
Honakoa hazkunde begetatiboa erakusten duen grafiko bat da, hau da, urte batean jaiotakoei hildakoak kentzearen emaitza. Datuak INSEE erakundeak eskaintzen ditu eta Wikimedia Commonsen daude eskuragarri. Aldaketaren bat egin behar bada, bertan egin beharko da.

Familiak eta etxeguneak

2023 erroldaren arabera, Thoix udalerrian 147 biztanle zeuden eta 58 elkarbizitza unitate<ref group="oh">INSEEren ménage kontzeptua (elkarbizitza-unitatea / etxegunea) etxebizitza berean bizi diren pertsonak dira, ahaidetuta egon edo ez. Famille kontzeptua (familia), aldiz, elkarbizitza-unitate BATEN BARRUAN dagoen bikote bat (seme-alabekin edo gabe) edo guraso bakar bat da. Kide bakarreko etxegune batek ez du familiarik: hortik dator udalerri bakoitzean elkarbizitza-unitate kopurua familia kopurua baino handiagoa izatea beti.</ref>, hau da, 2,53 lagun elkarbizitza unitate bakoitzeko (Metropolitar Frantzian 2,13). Horietatik 13 kide bakarrekoak ziren, 18 etxean seme-alabarik ez zuten bikoteek osatuak eta 22 seme-alabekin bizi ziren bikoteek. Datuok erroldaren laginketan oinarritzen direnez, udalerri honetako kopuruak biribilduta daude eta zehaztasun mugatukoak dira.<ref name="menages">{{erreferentzia|url=https://www.insee.fr/fr/statistiques/9006073?sommaire=9006187%7Cizenburua=Couples-Familles-Ménages en 2023|lana=Recensement de la population|argitaletxea=INSEE|hizkuntza=fr|urtea=2023}}</ref>

147biztanle
58elkarbizitza-unitate
2,53lagun elkarbizitza-unitateko
45familia
22Bikotea seme-alabekin
18Bikotea seme-alabarik gabe etxean
4Guraso bakarrekoak
13Kide bakarrekoa
Laginketan oinarritutako datuak, biribilduta; ez dira ehunekotan adierazten.

Udalerrian 45 familia zeuden, eta horien artean seme-alabak etxean zituzten bikoteak ziren ugarienak (22). Guraso bakarreko 4 familietatik 4etan ama zen guraso bakarra. 18 familiek ez zuten 25 urtetik beherako seme-alabarik etxean.<ref name="menages" />

18
22
4
Bikotea seme-alabarik gabeBikotea seme-alabekinGuraso bakarra
Kopurua
Elkarbizitza-unitateak
Seme-alabekin bizi ziren bikoteak22
Etxean seme-alabarik ez zuten bikoteak18
Guraso bakarrekoak4
Kide bakarrekoak13
Bestelakoak0
Familiak
Seme-alabarik gabeko bikoteak18
Seme-alabadun bikoteak22
Guraso bakarrekoak4
25 urtez azpiko seme-alabarik ez etxean18
Seme-alaba bat13
Bi seme-alaba9
Hiru seme-alaba0
Lau seme-alaba edo gehiago4
Egoera zibila (15 urte edo gehiago)
Ezkonduta58
Izatezko bikotean17
PACS bidez lotuta14
Ezkongabea25
Alarguna12
Dibortziatuta2
Erreferentziazko pertsonaren lanbidea
Nekazariak0
Artisau, merkatari eta enpresa-buruak4
Goi-mailako langileak4
Erdi-mailako lanbideak13
Enplegatuak9
Eskulangileak13
Erretiratuak13
Bestelakoak0
Iturria: INSEE, RP2023. Laginketan oinarritutako datuak, biribilduta; ehunekorik ez da ematen udalerriaren tamaina dela eta.

Taula osoa: elkarbizitza-unitateak eta familiak, 2023

Etxebizitza

2023 erroldaren arabera, udalerrian 76 etxebizitza zeuden. Horietatik 62 egoitza nagusi ziren, 10 bigarren egoitza edo noizbehinkakoak eta 4 hutsik zeuden. Etxebizitza gehienak etxeak ziren (75), eta apartamentuak gutxi ziren (1). Egoitza nagusietatik 53 beren jabearen bizilekuak ziren, 8 alokairuan zeuden, 0 errenta moderatuko etxebizitza gisa alokatuta eta 1 doan lagata.<ref name="etxebizitzak">{{erreferentzia|url=https://www.insee.fr/fr/statistiques/8997194%7Cizenburua=Logement en 2023|lana=Recensement de la population|argitaletxea=INSEE|hizkuntza=fr|urtea=2023}}</ref>

76etxebizitza
62egoitza nagusi
75etxe
1apartamentu

Etxebizitza multzoa

62
10
Egoitza nagusia (62)Bigarren egoitza edo noizbehinkakoa (10)Hutsik (4)

Etxe mota

75
Etxea (75)Apartamentua (1)

Jabetza egoera

53
8
Jabeak (53)Alokairuan (8)Doan lagata (1)

Eraikuntza garaia

1919 aurretik23
1919-19456
1946-19709
1971-199012
1991-20059
2006-20204

Egoitza nagusien artean gehienek 5 gela edo gehiago zituzten (42). 28 etxebizitzatan berogailu mota "bestelakoa" erabiltzen zen, INSEEk gehiago zehazten ez duena. 47 egoitza nagusik beren aparkalekua zuten: 17 etxebizitzatan auto bakarra zegoen eta 42tan bi edo gehiago.<ref name="etxebizitzak" />

Gela kopurua

1 gela0
2 gela2
3 gela6
4 gela12
5 gela edo gehiago42

Berogailu mota

19
10
6
28
Fuel-olioa (19)Elektrizitatea (10)Gas botila (6)Bestelakoak (28)

Aparkalekua eta ibilgailuak

47aparkalekua
17ibilgailu 1
42ibilgailu 2+
Kopurua
Etxebizitza multzoa
Egoitza nagusia62
Bigarren egoitza edo noizbehinkakoa10
Hutsik4
Etxe mota
Etxeak75
Apartamentuak1
Gela kopurua (egoitza nagusiak)
1 gela0
2 gela2
3 gela6
4 gela12
5 gela edo gehiago42
Eraikuntza garaia (egoitza nagusiak)
1919 aurretik23
1919-19456
1946-19709
1971-199012
1991-20059
2006-20204
Jabetza egoera (egoitza nagusiak)
Jabeak53
Alokairuan8
HLM0
Doan lagata1
Berogailu mota (egoitza nagusiak)
Gas sarea0
Fuel-olioa19
Elektrizitatea10
Gas botila6
Bestelakoak28
Aparkalekua eta ibilgailuak (egoitza nagusiak)
Aparkalekua47
Ibilgailu bat17
Bi ibilgailu edo gehiago42
Iturria: INSEE, RP2023. Laginketan oinarritutako datuak, biribilduta; ehunekorik ez da ematen udalerriaren tamaina dela eta.

Taula osoa: etxebizitzak, 2023

Ekonomia

Enplegua

2023 urtean 15-64 urteko 87 biztanleetatik 68 aktibo ziren (% 78,2), horietako 62 lanean (% 71,3) eta 6 langabezian (aktiboen % 8,8).

8715-64 urteko biztanle
% 78,2aktibo
% 71,3lanean
% 8,8langabezia-tasa

19 ez-aktibotik 13 ikasle edo ordaindu gabeko praktiketan ari ziren (% 68,4), 3 erretiraturik zeuden (% 15,8) eta 3 bestelako ez-aktibo ziren (% 15,8).

Ez-aktiboak

% 68
% 16
% 16
Ikasle edo praktikanErretiratuakBestelakoak

Udalerrian 14 enplegu zeuden 2023 urtean. Udalerriko biztanle landunak 62 ziren; beraz, udalerria langile-erakarlea da.<ref group="oh">Atal hau lantokiaren arabera neurtzen da, ez bizilekuaren arabera: udalerriko enplegu kopuruak eta bertako biztanle langileen kopuruak ez datoz bat.</ref>

14enplegu udalerrian
% 71,4soldatapeko
% 28,6ez-soldatapeko

Diru sarrerak

2023 urtean, diru-sarreren mediana 27.710 eurokoa zen.

27.710 €diru-sarreren mediana▲ Dep.: 24.200 €
Departamenduarekiko konparaketa xehea

Pobrezia-tasa adinaren arabera (departamendua)

18 urtez azpiko% 25,2
18-29 urte% 22,1
30-39 urte% 16,7
40-49 urte% 16,5
50-64 urte% 14,7
65-74 urte% 10,8
75 urte eta gehiago% 9,8

Pobrezia-tasa etxebizitza-erregimenaren arabera (departamendua)

Jabeak% 7,4
Errentariak% 35,0

Eskuragarri dagoen errentaren osaera (departamendua)

INSEEk «eskuragarri dagoen errenta» horrela eraikitzen du: jarduera-errenta + pentsioak + ondarea + gizarte-prestazioak (batuz % 100 baino gehiago ematen dute) ken zuzeneko zergak (batez ere errentaren gaineko zerga).

Jarduera-errenta% 69,5
Pentsio/erretiroak% 29,0
Ondarea, bestelakoak% 9,9
Gizarte-prestazioak% 6,3
Zuzeneko zergak−% 14,6

Jarduera-errenta zatitzen bada: soldatak % 61,2, ez-soldatapekoen errenta % 6,1, langabezia-sariak % 2,2.

Ekonomia jarduerak

2007an herrian zegoen saltoki bakarra erauzte enpresa batena zen.

2000. urtean Thoix udalerrian 7 nekazaritza-ustiategi zeuden.

Kanpo estekak

  • (Frantsesez)Résumé statistique INSEEren udalerriko estatistiken laburpena.
  • (Frantsesez)Évolution et structure de la population INSEEren udalerriko datuen fitxa.
  • (Frantsesez)France par comune Frantziako udalerri guztietako datu zehatzak mapa baten bitartez eskuragarri.

In 38 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article