factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Teolo

Teolo

Key facts

biztanleria8.865
azalera31,2km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
itsas mailaren gainetiko altuera175m
honako erakunde administratiboan dagoPaduako probintzia
All data from the card 13
Izen ofiziala
Teolo
Posta kodea
35037
ISTAT kodea
028089
Koordenatuak
45°21′00″N 11°40′00″E / 45.35°N 11.6667°E
Azalera
31,2 km²
Altitudea
175 m
Mugakideak
Abano Terme, Cervarese Santa Croce, Rovolon, Saccolongo, Selvazzano Dentro, Torreglia, Galzignano Terme eta Vo
Biztanleria
8.865 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
284 bizt/km²
Telefono aurrizkia
049
Katastro kodea
L100
Sailkapen sismikoa
4 (Oso txikia)
Matrikula
PD

Teolo Italiako udalerri bat da. Paduako probintzian kokatuta dago, Veneto eskualdean. 8.865 biztanle ditu, 31,2 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Abano Terme, Cervarese Santa Croce, Rovolon, Saccolongo, Selvazzano Dentro, Torreglia, Galzignano Terme eta Vo.


Demografia

BiztanleriaUrtea30004000500060007000800090001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 4.486 etxebizitza zeuden: 3.775 (% 84,2) okupatuta eta 711 (% 15,8) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 89 jabetzan zeuden, % 7,4 alokairuan eta % 3,6 beste titulu batekin.

4.486etxebizitza (2021)
3.775okupatuak
711hutsik (% 15,8)

Erabilera (2021)

3.775
711
Okupatuak (3.775)Hutsik edo ez-okupatuak (711)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

89
Jabetzan (89)Alokairuan (7,4)Beste titulu batekin (3,6)

2024an 3.940 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.393 (% 35,4) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,2 kide zeuden.

3.940etxegune (2024)
1.393pertsona bakarrekoak (% 35,4)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.393
2 kide1.116
3 kide757
4 kide519
5 kide edo gehiago155

Read next

In 48 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article