factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Posada

Posada

Key facts

biztanleria3.019
azalera32,77km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
hiriburuaPosada
itsas mailaren gainetiko altuera37m
All data from the card 14
Izen ofiziala
Posada
Posta kodea
08020
ISTAT kodea
091073
Herriburua
Posada
Koordenatuak
40°37′53″N 9°43′11″E / 40.6312815°N 9.7198105°E
Azalera
32,77 km²
Altitudea
37 m
Mugakideak
Siniscola, Budoni eta Torpe
Biztanleria
3.019 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
92 bizt/km²
Telefono aurrizkia
0784
Katastro kodea
G929
Sailkapen sismikoa
4 (Oso txikia)
Matrikula
NU

Posada Nuoroko (Sardinia, Italia) udalerria da.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Siniscola, Budoni eta Torpe.


Demografia

BiztanleriaUrtea05001000150020002500300035001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 3.521 etxebizitza zeuden: 1.593 (% 45,2) okupatuta eta 1.928 (% 54,8) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 81,3 jabetzan zeuden, % 6 alokairuan eta % 12,6 beste titulu batekin.

3.521etxebizitza (2021)
1.593okupatuak
1.928hutsik (% 54,8)

Erabilera (2021)

1.593
1.928
Okupatuak (1.593)Hutsik edo ez-okupatuak (1.928)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

81,3
12,6
Jabetzan (81,3)Alokairuan (6)Beste titulu batekin (12,6)

2024an 1.646 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 880 (% 53,5) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 1,9 kide zeuden.

1.646etxegune (2024)
880pertsona bakarrekoak (% 53,5)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide880
2 kide363
3 kide231
4 kide124
5 kide edo gehiago48

Kanpo estekak



Artikulu hau Italiako geografiari buruzko zirriborroa da. Wikipedia lagun dezakezu edukia osatuz.

Read next

In 63 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article