factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Palmi

Palmi

Key facts

biztanleria17.920
azalera32,12km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
hiriburuaPalmi
itsas mailaren gainetiko altuera228m
All data from the card 16
Izen ofiziala
Palmi
Jatorrizko izena
Palmi
Posta kodea
89015
ISTAT kodea
080057
Herriburua
Palmi
Koordenatuak
38°22′00″N 15°51′00″E / 38.3667°N 15.85°E
Azalera
32,12 km²
Altitudea
228 m
Mugakideak
Gioia Tauro eta Seminara
Biztanleria
17.920 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
558 bizt/km²
Telefono aurrizkia
0966
Hiri senidetuak
Viterbo, Nola, Viareggio eta Varazze
Katastro kodea
G288
Sailkapen sismikoa
1 (Handia)
Matrikula
RC

Palmi Italiako udalerri bat da. Reggio di Calabriako probintzian kokatuta dago, Calabria eskualdean. 17.920 biztanle ditu, 32,12 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Gioia Tauro eta Seminara.


Demografia

BiztanleriaUrtea800010.00012.00014.00016.00018.00020.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 10.777 etxebizitza zeuden: 7.417 (% 68,8) okupatuta eta 3.360 (% 31,2) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 74,6 jabetzan zeuden, % 15,1 alokairuan eta % 10,3 beste titulu batekin.

10.777etxebizitza (2021)
7.417okupatuak
3.360hutsik (% 31,2)

Erabilera (2021)

7.417
3.360
Okupatuak (7.417)Hutsik edo ez-okupatuak (3.360)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

74,6
15,1
10,3
Jabetzan (74,6)Alokairuan (15,1)Beste titulu batekin (10,3)

2024an 7.850 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 2.992 (% 38,1) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,3 kide zeuden.

7.850etxegune (2024)
2.992pertsona bakarrekoak (% 38,1)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide2.992
2 kide1.893
3 kide1.321
4 kide1.171
5 kide edo gehiago473

Read next

In 59 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article