factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Morrovalle

Morrovalle

Key facts

biztanleria9.816
azalera42,58km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
hiriburuaMorrovalle
itsas mailaren gainetiko altuera246m
All data from the card 14
Izen ofiziala
Morrovalle
Posta kodea
62010
ISTAT kodea
043033
Herriburua
Morrovalle
Koordenatuak
43°18′53″N 13°34′50″E / 43.3146°N 13.5806°E
Azalera
42,58 km²
Altitudea
246 m
Mugakideak
Macerata, Montecosaro, Montelupone, Corridonia, Monte San Giusto eta Montegranaro
Biztanleria
9.816 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
231 bizt/km²
Telefono aurrizkia
0733
Katastro kodea
F749
Sailkapen sismikoa
2 (Ertaina)
Matrikula
MC

Morrovalle Italiako udalerri bat da. Maceratako probintzian kokatuta dago, Markak eskualdean. 9.816 biztanle ditu, 42,58 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Macerata, Montecosaro, Montelupone, Corridonia, Monte San Giusto eta Montegranaro.


Demografia

BiztanleriaUrtea5000600070008000900010.00011.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 4.441 etxebizitza zeuden: 3.669 (% 82,6) okupatuta eta 772 (% 17,4) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 72,7 jabetzan zeuden, % 13,6 alokairuan eta % 13,7 beste titulu batekin.

4.441etxebizitza (2021)
3.669okupatuak
772hutsik (% 17,4)

Erabilera (2021)

3.669
772
Okupatuak (3.669)Hutsik edo ez-okupatuak (772)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

72,7
13,6
13,7
Jabetzan (72,7)Alokairuan (13,6)Beste titulu batekin (13,7)

2024an 3.828 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.056 (% 27,6) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,5 kide zeuden.

3.828etxegune (2024)
1.056pertsona bakarrekoak (% 27,6)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.056
2 kide1.045
3 kide791
4 kide622
5 kide edo gehiago314

Read next

In 50 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article