factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Montecorice

Montecorice

Key facts

biztanleria2.541
azalera22,25km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
hiriburuaMontecorice
itsas mailaren gainetiko altuera90m
All data from the card 14
Izen ofiziala
Montecorice
Posta kodea
84060
ISTAT kodea
065071
Herriburua
Montecorice
Koordenatuak
40°14′03″N 14°59′02″E / 40.2342°N 14.9839°E
Azalera
22,25 km²
Altitudea
90 m
Mugakideak
Castellabate, San Mauro Cilento, Perdifumo eta Serramezzana
Biztanleria
2.541 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
114 bizt/km²
Telefono aurrizkia
0974
Katastro kodea
F479
Sailkapen sismikoa
3 (Txikia)
Matrikula
SA

Montecorice Italiako udalerri bat da. Salernoko probintzian kokatuta dago, Campania eskualdean. 2.541 biztanle ditu, 22,25 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Castellabate, San Mauro Cilento, Perdifumo eta Serramezzana.


Demografia

BiztanleriaUrtea160018002000220024002600280030001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 4.510 etxebizitza zeuden: 1.349 (% 29,9) okupatuta eta 3.161 (% 70,1) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 84,9 jabetzan zeuden, % 1,5 alokairuan eta % 13,6 beste titulu batekin.

4.510etxebizitza (2021)
1.349okupatuak
3.161hutsik (% 70,1)

Erabilera (2021)

1.349
3.161
Okupatuak (1.349)Hutsik edo ez-okupatuak (3.161)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

84,9
13,6
Jabetzan (84,9)Alokairuan (1,5)Beste titulu batekin (13,6)

2024an 1.410 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 802 (% 56,9) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 1,8 kide zeuden.

1.410etxegune (2024)
802pertsona bakarrekoak (% 56,9)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide802
2 kide272
3 kide172
4 kide126
5 kide edo gehiago38

Read next

In 50 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article