factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Fagagna

Fagagna

Key facts

biztanleria5.980
azalera37,19km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
hiriburuaFagagna
itsas mailaren gainetiko altuera177m
All data from the card 14
Izen ofiziala
Fagagna
Posta kodea
33034
ISTAT kodea
030037
Herriburua
Fagagna
Koordenatuak
46°07′00″N 13°05′00″E / 46.1167°N 13.0833°E
Azalera
37,19 km²
Altitudea
177 m
Mugakideak
Colloredo di Monte Albano, Martignacco, Moruzzo, San Vito di Fagagna, Basiliano, Mereto di Tomba eta Rive d'Arcano
Biztanleria
5.980 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
161 bizt/km²
Telefono aurrizkia
0432
Katastro kodea
D461
Sailkapen sismikoa
2 (Ertaina)
Matrikula
UD

Fagagna Italiako udalerri bat da. Udineko probintzian kokatuta dago, Friuli-Venezia-Julia eskualdean. 5.980 biztanle ditu, 37,19 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Colloredo di Monte Albano, Martignacco, Moruzzo, San Vito di Fagagna, Basiliano, Mereto di Tomba eta Rive d'Arcano.


Demografia

BiztanleriaUrtea35004000450050005500600065001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 3.316 etxebizitza zeuden: 2.762 (% 83,3) okupatuta eta 554 (% 16,7) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 87,4 jabetzan zeuden, % 7,4 alokairuan eta % 5,3 beste titulu batekin.

3.316etxebizitza (2021)
2.762okupatuak
554hutsik (% 16,7)

Erabilera (2021)

2.762
554
Okupatuak (2.762)Hutsik edo ez-okupatuak (554)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

87,4
Jabetzan (87,4)Alokairuan (7,4)Beste titulu batekin (5,3)

2024an 2.844 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.113 (% 39,1) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,1 kide zeuden.

2.844etxegune (2024)
1.113pertsona bakarrekoak (% 39,1)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.113
2 kide845
3 kide487
4 kide322
5 kide edo gehiago77

Read next

In 53 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article