factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Caprarola

Caprarola

Key facts

biztanleria5.155
azalera57,58km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
itsas mailaren gainetiko altuera520m
honako erakunde administratiboan dagoViterboko probintzia
All data from the card 13
Izen ofiziala
Caprarola
Posta kodea
01032
ISTAT kodea
056015
Koordenatuak
42°19′39″N 12°14′12″E / 42.3275°N 12.2367°E
Azalera
57,58 km²
Altitudea
520 m
Mugakideak
Canepina, Carbognano, Nepi, Ronciglione, Vallerano, Vetralla eta Viterbo
Biztanleria
5.155 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
90 bizt/km²
Telefono aurrizkia
0761
Katastro kodea
B691
Sailkapen sismikoa
3A
Matrikula
VT

Caprarola Italiako udalerri bat da. Viterboko probintzian kokatuta dago, Lazio eskualdean. 5.155 biztanle ditu, 57,58 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Canepina, Carbognano, Nepi, Ronciglione, Vallerano, Vetralla eta Viterbo.


Demografia

BiztanleriaUrtea46004800500052005400560058001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 3.667 etxebizitza zeuden: 2.404 (% 65,6) okupatuta eta 1.263 (% 34,4) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 87,2 jabetzan zeuden, % 11,2 alokairuan eta % 1,6 beste titulu batekin.

3.667etxebizitza (2021)
2.404okupatuak
1.263hutsik (% 34,4)

Erabilera (2021)

2.404
1.263
Okupatuak (2.404)Hutsik edo ez-okupatuak (1.263)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

87,2
11,2
Jabetzan (87,2)Alokairuan (11,2)Beste titulu batekin (1,6)

2024an 2.417 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 971 (% 40,2) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,1 kide zeuden.

2.417etxegune (2024)
971pertsona bakarrekoak (% 40,2)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide971
2 kide665
3 kide386
4 kide315
5 kide edo gehiago80

Read next

In 55 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article