factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Borzonasca

Borzonasca

Key facts

biztanleria1.824
azalera80,51km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
hiriburuaBorzonasca
itsas mailaren gainetiko altuera167m
All data from the card 14
Izen ofiziala
Borzonasca
Posta kodea
16041
ISTAT kodea
010005
Herriburua
Borzonasca
Koordenatuak
44°25′20″N 9°23′13″E / 44.422131°N 9.387064°E
Azalera
80,51 km²
Altitudea
167 m
Mugakideak
Ne, Rezzoaglio, San Colombano Certénoli, Santo Stefano d'Aveto, Varese Ligure, Mezzanego eta Tornolo
Biztanleria
1.824 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
23 bizt/km²
Telefono aurrizkia
0185
Katastro kodea
B067
Sailkapen sismikoa
3 (Txikia)
Matrikula
GE

Borzonasca Italiako udalerri bat da. Genovako probintzian kokatuta dago, Liguria eskualdean. 1.824 biztanle ditu, 80,51 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Ne, Rezzoaglio, San Colombano Certénoli, Santo Stefano d'Aveto, Varese Ligure, Mezzanego eta Tornolo.


Demografia

BiztanleriaUrtea150020002500300035004000450050001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 2.371 etxebizitza zeuden: 994 (% 41,9) okupatuta eta 1.377 (% 58,1) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 87,7 jabetzan zeuden, % 7,6 alokairuan eta % 4,6 beste titulu batekin.

2.371etxebizitza (2021)
994okupatuak
1.377hutsik (% 58,1)

Erabilera (2021)

994
1.377
Okupatuak (994)Hutsik edo ez-okupatuak (1.377)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

87,7
Jabetzan (87,7)Alokairuan (7,6)Beste titulu batekin (4,6)

2024an 1.009 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 557 (% 55,2) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 1,8 kide zeuden.

1.009etxegune (2024)
557pertsona bakarrekoak (% 55,2)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide557
2 kide251
3 kide104
4 kide65
5 kide edo gehiago32

Read next

In 53 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article