factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Bedonia

Bedonia

Key facts

biztanleria3.111
azalera170km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
hiriburuaBedonia
itsas mailaren gainetiko altuera500m
All data from the card 14
Izen ofiziala
Bedonia
Posta kodea
43041
ISTAT kodea
034003
Herriburua
Bedonia
Koordenatuak
44°30′00″N 9°38′00″E / 44.5°N 9.6333°E
Azalera
169,56 km²
Altitudea
500 m
Mugakideak
Bardi, Compiano, Ferriere, Santo Stefano d'Aveto, Tornolo eta Varese Ligure
Biztanleria
3.111 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
18 bizt/km²
Telefono aurrizkia
0525
Katastro kodea
A731
Sailkapen sismikoa
2 (Ertaina)
Matrikula
PR

Bedonia Italiako udalerri bat da. Parmako probintzian kokatuta dago, Emilia-Romagna eskualdean. 3.111 biztanle ditu, 169,56 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Bardi, Compiano, Ferriere, Santo Stefano d'Aveto, Tornolo eta Varese Ligure.


Demografia

BiztanleriaUrtea300040005000600070008000900010.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 4.040 etxebizitza zeuden: 1.614 (% 40) okupatuta eta 2.426 (% 60) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 80,3 jabetzan zeuden, % 13 alokairuan eta % 6,7 beste titulu batekin.

4.040etxebizitza (2021)
1.614okupatuak
2.426hutsik (% 60)

Erabilera (2021)

1.614
2.426
Okupatuak (1.614)Hutsik edo ez-okupatuak (2.426)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

80,3
13
Jabetzan (80,3)Alokairuan (13)Beste titulu batekin (6,7)

2024an 1.667 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 835 (% 50,1) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 1,9 kide zeuden.

1.667etxegune (2024)
835pertsona bakarrekoak (% 50,1)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide835
2 kide458
3 kide212
4 kide107
5 kide edo gehiago55

Read next

In 47 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article