factograf
EU
Sign in

udalerri italiako

Altopascio

Altopascio

Key facts

biztanleria15.784
azalera28,58km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
hiriburuaAltopascio
itsas mailaren gainetiko altuera19m
All data from the card 15
Izen ofiziala
Altopascio
Posta kodea
55011
ISTAT kodea
046001
Herriburua
Altopascio
Koordenatuak
43°49′00″N 10°40′29″E / 43.8167°N 10.6747°E
Azalera
28,58 km²
Altitudea
19 m
Mugakideak
Capannori, Castelfranco di Sotto, Fucecchio, Montecarlo, Porcari, Bientina eta Chiesina Uzzanese
Biztanleria
15.784 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
552 bizt/km²
Telefono aurrizkia
0583
Hiri senidetuak
El Perelló eta Saint-Gilles
Katastro kodea
A241
Sailkapen sismikoa
3 (Txikia)
Matrikula
LU

Altopascio Italiako udalerri bat da. Luccako probintzian kokatuta dago, Toscana eskualdean. 15.784 biztanle ditu, 28,58 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Capannori, Castelfranco di Sotto, Fucecchio, Montecarlo, Porcari, Bientina eta Chiesina Uzzanese.


Demografia

BiztanleriaUrtea40006000800010.00012.00014.00016.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 7.369 etxebizitza zeuden: 6.285 (% 85,3) okupatuta eta 1.084 (% 14,7) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 75,2 jabetzan zeuden, % 18,3 alokairuan eta % 6,6 beste titulu batekin.

7.369etxebizitza (2021)
6.285okupatuak
1.084hutsik (% 14,7)

Erabilera (2021)

6.285
1.084
Okupatuak (6.285)Hutsik edo ez-okupatuak (1.084)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

75,2
18,3
Jabetzan (75,2)Alokairuan (18,3)Beste titulu batekin (6,6)

2024an 6.542 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.966 (% 30,1) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,5 kide zeuden.

6.542etxegune (2024)
1.966pertsona bakarrekoak (% 30,1)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.966
2 kide1.779
3 kide1.335
4 kide969
5 kide edo gehiago493

Read next

In 56 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article