factograf
EU

udalerri italiako

Cornate d'Adda

Cornate d'Adda

Key facts

biztanleria10.794
azalera13,82km²
honako hau daItaliako udalerri
estatu burujabeItalia
hiriburuaCornate d'Adda
itsas mailaren gainetiko altuera236m
All data from the card 14
Izen ofiziala
Cornate d'Adda
Posta kodea
20872
ISTAT kodea
108053
Herriburua
Cornate d'Adda
Koordenatuak
45°39′00″N 9°28′00″E / 45.65°N 9.4667°E
Azalera
13,82 km²
Altitudea
236 m
Mugakideak
Bottanuco, Busnago, Medolago, Mezzago, Paderno d'Adda, Suisio, Sulbiate, Verderio (en) eta Trezzo sull'Adda
Biztanleria
10.794 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea
781 bizt/km²
Telefono aurrizkia
039
Katastro kodea
D019
Sailkapen sismikoa
3 (Txikia)
Matrikula
MB

Cornate d'Adda Italiako udalerri bat da. Monta eta Brianzako probintzian kokatuta dago, Lombardia eskualdean. 10.794 biztanle ditu, 13,82 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Geografia

Udalerri mugakideak

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Bottanuco, Busnago, Medolago, Mezzago, Paderno d'Adda, Suisio, Sulbiate, Verderio (en) eta Trezzo sull'Adda.


Demografia

BiztanleriaUrtea200040006000800010.00012.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean, 1991etik aurrera, ISTAT.

Etxebizitza eta etxeguneak

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 5.665 etxebizitza zeuden: 4.545 (% 80,2) okupatuta eta 1.120 (% 19,8) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 85,2 jabetzan zeuden, % 11,3 alokairuan eta % 3,6 beste titulu batekin.

5.665etxebizitza (2021)
4.545okupatuak
1.120hutsik (% 19,8)

Erabilera (2021)

4.545
1.120
Okupatuak (4.545)Hutsik edo ez-okupatuak (1.120)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

85,2
11,3
Jabetzan (85,2)Alokairuan (11,3)Beste titulu batekin (3,6)

2024an 4.775 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.561 (% 32,7) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,3 kide zeuden.

4.775etxegune (2024)
1.561pertsona bakarrekoak (% 32,7)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.561
2 kide1.437
3 kide889
4 kide645
5 kide edo gehiago243

Read next

In 52 languages

Text from Wikipedia, CC BY-SA 4.0 · Source article